آپدیت جدید تبلت های آیپد بنام ipados

در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل،اپل رسما تایید کرد که آپدیت ios13 برای تبلت ها (آیپد)منتشر نمیشود.در عوض،سیستم جدید بنام ipados در تبلت ها عرضه خواهد شد.
در حقیقت اینبار شرکت اپل قصد دارد سری تبلت هایش را از گوشی هایش متمایز سازد و اعتقاد دارد که این یک تحول بزرگی برای توسعه دهندگان هر دو سیستم بوجود می آید.

هر دو سیستم ساختار یکسانی دارند(ios) ولی در خصوص پیشرفته بودن ipados انتظار بیشتری است.در سیستم ipados،شاهد پیشرفت های زیادی بخصوص ui میشویم.

تاریخ انتشار ipados

اپل رسما اعلام کرد که تاریخ انتشار این سیستم در پاییز ۲۰۱۹ است.یعنی میتوان گفتتاریخ بروزرسانی نرم افزاری ipad ها در ماه سپتامبر خواهد شد.

صفحه اصلی ipados

آیپد او اس-صفحه اصلی
آیپد او اس

یکی از تغییرات و پیشرفت در این سیستم،زیباسازی صفحه اصلی یعنی HomeScreen میباشد.در این سیستم گرید آیکون ها نسبت به قبل،کمی کوچکتر شده است و این امکان را به شما میدهد که شما بتوانید برنامه های زیادی را در صفحه اصلی کنترل و یا استفاده کنید و این یک امکان خوبی برای کاهش فضای تلف شده در صفحه اصلی است.همچنین شما میتوانید هر ویجتی را که دوست دارید به قسمت چپ اسکرین اضافه کرده و از آنها استفاده کنید.

مولتی تسک

آیپد او اس-مولتی تسک
مولتی تسک
مولتی تسک بودن مزیت های زیادی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم.
مولتی تسک این امکام را به شما میدهد که بتوانید چند برنامه را بطور همزمان در یک صفحه استفاده کنید.یعنی شما میتوانید هنگام بازی کردن،یک برنامه یا مسنجر و یا هر برنامه دیگری را به قسمتی از صفحه نمایش آورده و بدون خروج از برنامه اصلی،از آن استفاده کنید.

امکان استفاده از usb و sdcard در ipados

پشتیبانی از USB و SDCARD
پشتیبانی از USB و SDCARD

در این سری شما میتوانید usb و یا sdcard را بصورت اکسترنال به آیپد خود وصل کرده و داده ها را بین حافظه اصلی و حافظه اکسترنال رد و بدل کنید.این امکان میتواند یک خبر خوبی به آنهایی که با کمبود فضا مواجه اند باشد.

همچنین در این سری این امکان وجود دارد که شما میتوانید دوربین عکاسی خود را به آیپد وصل کرده و مستقیما عکس های خود را به نرم افزارهای ویرایش تصویر مانند LightRoom ارسال کرده و ویرایش کنید.

کارایی وسرعت ipados

آیپد فعلی شما هنگامی که ipados عرضه شود،بصورت خودکار تقویت خواهد شد.طبق گفته اپل ،کارایی این os بهتر از ios12 میباشد.همچنین شرکت اپل اعلام کرده است که سرعت باز شدن قفل faceid،سی برابر (۳۰x) سریعتر از ios12 میباشد.همچنین سرعت اجرای برنامه ها نسبت به ios12،دو برابر (۲x) سریعتر شده است.

یکی دیگر از دغدغه های کابران اپل کمبود فضا میباشد بنابراین اپل در این سیستم سایز برنامه های عرضه شده را تا ۵۰% کاهش داده است.

تجربه وبگردی لذت بخش از طریق ipados

آیپد او اس
تجربه وبگردی لذت بخش

مرورگر safari در ipados نسبت به قبل پیشرفت زیادی کرده است.شما در این سیستم دیگر مانند موبایل وبگردی نمیکنید بلکه اینبار میتوانید وبگردی خود را مانند دسکتاپ تجربه کنید.در این سیستم صفحه های وب بگونه ای بهینه سازی شده اند که به راحتی قابل کلیک کردن یا خوانده شدن میباشند.همچنین در این سیستم دانلود منیجر حرفه ای برای دانلود فایل ها به کار گزارده شده است.

آیا ipad شما از سیستم جدید بهره خواهد برد؟

اپل بصورت رسمی اعلام کرد که تمام مدل های  پرو-ایر۲ و نسخه های بعدی-نسل پنجم آیپد و نسخه های بعدی و  مینی ۴ از این سیستم بهره خواهند برد.

همچنین مدل های  ایر- مینی ۲ و  مینی ۳ ،قادر به پشتیبانی از این سیستم نخواهند بود.

در این آپدیت اپل برای بهبود کیفیت و امکانات کارهای زیادی انجام داده است که در ویدیو به امکانات کامل این سری اشاره خواهد شد.

لیست کامل مدل  هایی که از این سیستم پشتیبانی خواهند کرد

آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچ(۲۰۱۸)

آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچ(۲۰۱۷)

آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچ(۲۰۱۵)

آیپد پرو ۱۱ (۲۰۱۸)

آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچ(۲۰۱۷)

آیپد پرو ۹٫۷(۲۰۱۶)

آیپد ایر(۲۰۱۹)

آیپد ایر۲

آیپد(۲۰۱۸)

آیپد(۲۰۱۷)

آیپد مینی(۲۰۱۹)

آیپد مینی۴

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید