خودروهای اسپرت نیسان در طی ۵۰ سال اخیر از ۲۴۰Z تا GT-R

0
272
برترین خودرو های نیسان طی ۵۰ سال اخیر
در نمایشگاه بین المللی خودرو نیویورک(NYIAS)سال ۲۰۱۹،شرکت نیسان (NISSAN) از ۵۰ مدل پرطرفدار خود یعنی مدل های ZSوGT-RS که از گذشته تا کنون تولید شده،همراه با سری خاص دیگر به نمایش گذاشت.
با ما همراه باشید تا ببینید در طی نیم قرنی که شرکت محبوب نیسان از سری اتومبیل های خود که در نیویورک در سال ۲۰۱۹ به نمایش گذاشته و مورد استقبال زیادی از طرف هواداران شده.

 

مدل Datsun fairlady 1500- سال ساخت (۱۹۶۲)
میتوان گفت میراث شاهکار نیسان به سالهای قبل از ۱۹۶۹ میرسد.تاریخچه این شرکت خودرو به سالهایی برمیگردد که برای اولین بار در سال ۱۹۶۳ درSuzuka  برنده جایزه Grand Prix  شد.این رودستر برنده کلاس B-11،که توسط شخصی بنام Genichiro tahara شد که بعد ها رییس باشگاه ورزشی نیسان شد..
شکل ظاهری و همچنین شاسی این خودرو از مدل Datsun 310 الهام گرفته و اولین نسل Bluebird بود که با موتوری بزرگتر  Cedric ،راه اندازی شد.بعد ها در ایالات متحده آمریکا،رودسترهایی با نام های Bob sharp و Peter brock استرالیایی،اولین مسابقه را با Datsun scca فراهم کردند.

خودرویPrince Skyline 2000 gt-سال ساخت ۱۹۶۴
شرکت Prince motors  در سال ۱۹۶۷ که تولید کننده خودروهای لوکس در آن زمان بود،با شرکت نیسان ادغام شد و همکاری را آغاز کرد.این شرکت تولید کننده خودروهای لوکسPrince motors اعتقاد داشت که برنده شدن در مسابقات،باعث افزایش فروش خواهد شد.
این شرکت در سال ۱۹۶۴ موتورG7 را از Gloria  به  S54 Skyline Sedan  سوار کرد و توانست ۱۰۰ واحد از قدرت موتور را افزایش دهد.این خودرو در سال جاری واردGPژاپن شد.
برنده مسابقه پورشه ۹۰۴ شد همچنین Skyline توانست از خودروهای دیگر جلو بزند و رتبه دوم مسابقه را کسب کند.
مدل GT-B سریعتر،در ماه فوریه سال ۱۹۶۵ ساخته شد که بخشی از مجموعه میراث های نیسان بشمار میرود و توسط کارمندان و کارکنان نیسان در سال ۲۰۱۲ بازسازی شد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید