۱۰ مکانی که قبل از مرگ باید ببینید

0
243

در این پست شما را با ۱۰ مکان شگفت انگیزی که قبل از مرگ باید آنها را ببینید آشنا میکنیم.این ۱۰ نقطه از جهان ،زیبا ترین مکانهای دنیا میباشند.شاید به بعضی از این مکان ها سفر کردید شاید هم نام آنها را نمیدانید.این آمار و انتخاب توسط اکثر آراء از کل جهان میباشد.

 

۱۰-جزیره پالوان،فیلیپین

این جزیره طبق آراء،زیباترین جزیره تاریخ شناخته شده و از نظر انتقادگران،این جزیره مانند قسمتی از بهشت میباشد که همراه با سر و صدای عجیب و غریب حیوانات بوده و همچنین در یونسکو ثبت شده است.این جزیره یکی از بهترین جزیره برای غواصی دردریای آن میباشد.


۹-seljalandsfoss،ایسلند

این آبشار حیرت انگیز،در امتداد ساحل جنوبی ایسلند که به وسیله ذوب شدن یخچال از طریق آتشفشان eyjafjallaokul سرازیر میشود.اطراف این آبشار،از چمنزارهای سرسبزی پوشیده شده که فضای دلنشینی ایجاد میکند.داخل این آبشار،مکانی مناسب برای پیاده روی میباشد که بازدید کنندگان میتوانند از تماشای این فضای منحصر بفردی بهره مند شوند.


۸-پارک ملی پلوتویچ،کرواسی

پارک ملی پلوتویچ یکی از بهترین پارک های ملی در دنیا میباشد که با ترکیب شگفت انگیز جنگل های بلوط همراه با صخره های آهکی و دریاچه آبی رنگ میباشد.این پارک یکی از بزرگترین مکان گردشگری کرواسی به حساب می آید.


۷-الگرد بنگیل،پرتغال

این غار طبیعی مانند یک الماس در ساحل الگارو میباشد که یکی از جذابترین غار دریایی در اروپاست.داخل این غار شگفت انگیز همراه با آب دریا بوده و هنگامی که خورشید به آب داخل این غار تابش میکند،فضای شگفت انگیزی ایجاد میکند.


۶-صخره های مهر،ایرلند

این صخره های پر ارتفاع در شهرستان کلر که یکی از مکان توریستی ایرلند به حساب می آید قرار دارد.حداکثر ارتفاع این صخره ها ۲۱۴ متر میباشد.همچنین این مکان پناهگاه طبیعی ۳۰۰۰۰ پرنده از ۲۰ نژاد متفاوت است.


۵-سواحل دریای بزگ و ساحل whitehaven،استرالیا

این مکان پناهگاه لاکپشت های خاص و دلقک ماهی ها میباشد.این مکان دارای بزرگترین سیستم صخره ای مرجانی که بیش از ۲۹۰۰ صخره منفرد و ۹۰۰ جزیره به طول بیش از ۲۳۰۰ کیلومتر،در منطقه ای حدود ۳۴۴۴۰۰ کیلومتر مربع تشکیل شده است.این مکان بزرگترین ساختار طبیعی توسط موجودات زنده است.


۴-Antelope Canyon،آریزونا

ماسه سنگ های عظیم،ظاهری آتشین در Ante ایجاد میکند.


۳-ایگوازوفالز،مرز آرژانتین و برزیل

یکی از عجایب طبیعی میباشد که از زنجیره آبشارهای کوچک تشکیل یافته است و یکی از مناظر نادر در این کره میباشد.اگر از این مکان بازدید کنید،صدای آبشار ها را هیچوقت فراموش نخواهید کرد.این مکان دارای زنجیره آبشار به گستره ۳ کیلومتر میباشداین پارک شگفت انگیز دقیقا در مرز آرژانتین و برزیل قرار دارد.


۲-دریاچه مورین،کانادا

این دریاچه در همسایگی دریاچه لوییس میباشد شاید تنها نیمی از وسعت دریاچه لوییس را داشته باشد.در عوض این دریاچه،زیباتر و چشمگیر تر از دریاچه لوییس میباشد.اطراف این دریاچه جنگل ها و قله هایی وجود دارد که فضای شگفت انگیزی را ایجاد میکند.


۱-سالار د اویونی،بولیوی

این مکان زیبا بیشترین آرا را دارد و زیباترین دریاچه نمکی میباشد.این دریاچه به وسعت ۱۰۵۸۲ کیلومتر مربع میباشد که سطحی کاملا مسطح همراه با نمک های سفید رنگی تشکیل شده است.چشم انداز زیبا با رفلکس نور از آسمان یکی از جاذبه های این دریاچه شده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید